Nevíte si rady při hledání práce či startu podnikání? Jak vám může pomoci poradce?

23/4/2015

Podnikani jako cesta (1)

Změny v životě nejsou jednoduché pro nikoho z nás. Mezi ty nejnáročnější výzvy pak určitě patří hledání práce nebo zahájení vlastního podnikání. S touto nelehkou situací se však nemusíte potýkat sami, ale můžete využít služeb kariérového a podnikatelského poradenství.

Změny v životě nejsou jednoduché pro nikoho z nás. Mezi ty nejnáročnější výzvy pak určitě patří hledání práce nebo zahájení vlastního podnikání. S touto nelehkou situací se však nemusíte potýkat sami, ale můžete využít služeb kariérového a podnikatelského poradenství.

V jakých situacích vám může poradce pomoci?

 • nejste spokojeni se svou prací a nevíte jak dál,
 • plánujete návrat do práce po mateřské / rodičovské dovolené,
 • nevíte si rady s vytvořením životopisu či motivačního dopisu,
 • nedaří se vám najít práci,
 • uvažujete o zahájení vlastního podnikání,
 • nemůžete se rozhodnout, zda jít do zaměstnání či podnikat,
 • při zahájení podnikání si nevíte rady s administrativou, marketingem či financemi, aj.

Jak taková pomoc vypadá?

“Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život.”

Tímto příslovím se řídíme při naši práci s klienty. POMOC tedy rozhodně neznamená, že by pro vás poradce hledal práci nebo za vás při zahájení podnikání obíhal úřady. Poradce funguje spíše jako PRŮVODCE tímto procesem, poskytuje klientovi potřebné informace a podporu.

Co vás čeká v rámci poradenství?

 1. Úvodní konzultace – na tomto setkání se seznámíte s poradcem, který s vámi probere vaši situaci a zjistí vaše potřeby, projde s vámi nabídku našich služeb;
 2. Vyberete si, jaké služby chcete čerpat – semináře, workshopy, individuální setkání s poradcem, mentoring aj.
 3. Využíváte naše služby – účastníte se seminářů, workshopu, individuálních konzultací, mentoringu, podle vašeho výběru;
 4. Poradce vám po celou dobu poskytuje podporu a řeší s vámi případné problémy;
 5. Zakončení spolupráce – záleží na vás a vašich potřebách. Výsledkem podpory může být podnikatelský plán, vypracovaný profesní životopis, plán vašeho kariérového rozvoje, popř. informace získané ze seminářů/konzultací (podle projektu, do kterého se zapojíte).

Opravdu to funguje?

Výsledek záleží především na vás. Když se rozhodnete na sobě pracovat a maximálně využít, co jste se naučili a dozvěděli, výsledky se dostaví. Pokud však zůstanete pasivní a budete očekávat okamžité a snadné řešení vašich problémů, tak se sotva dostaví nějaké pozitivní změny.

Ohlasy našich klientů:

„Dozvěděla jsem se tam nové informace, které jsem v podnikání potřebovala,“ vzpomíná paní Jana. „Navíc jsem byla ve společnosti podobně smýšlejících žen a cítila jsem se tam strašně dobře….”
(klientka projektu Paní svého času díky podnikání)

“…Ocenila jsem informace z daňové a účetní oblasti, praktické ukázky a příklady a sdílení zkušeností. Já bych si ty informace na internetu našla také, ale trvalo by mi to déle a možná by mě některé otázky ani nenapadly. Líbilo se mi, že se všechny otázky řešily v širších souvislostech….”
(klientka projektu Paní svého času díky podnikání)

“….Velmi kladně jsem vnímal lektory kurzu. Výuka byla dobře připravená, dokázali udržet pozornost účastníků po celý den a z jejich reakcí na otázky účastníků kurzu bylo poznat, že přednášená témata mají dobře připravená a zvládnutá. Příjemnou novinkou byla ochota lektorů věnovat se i doplňkovým tématům v rámci individuálních konzultací…”
(klient projektu Pracovní a podnikatelské poradenství ve středočeském kraji)

Naše zkušenosti v číslech:

 • přes 550 podpořených klientů,
 • přes 400 seminářů s pracovní a podnikatelskou tématikou,
 • více než 800 individuálních konzultací s poradci.

Nyní máte šanci si vyzkoušet naše poradenské služby zdarma v rámci projektů:

Nejvyšší čas se přihlásit!

OPPA

Nejbližší akce