Po mateřské chci změnit obor!

3/8/2018

Mitarbeiterin im Büro denkt zufrieden an gelungene Arbeit

Rozhodli jste se změnit obor? Co můžete udělat, abyste pro za zaměstnavatele byla zajímavou uchazečkou a váš životopis neputovat na hromádku “odložených”?

Zní vám to povědomě? Je to jeden z požadavků, se kterými za námi ženy do projektu “Po dětech do práce” přichází. Důvody tohoto rozhodnutí jsou různé. Předchozí práce byla nezáživná, špatná zkušenost se zaměstnavatelem, obor se příliš rychle posouvá a ztratila jsem přehled, obor vyžadoval mé stoprocentní nasazení a s dětmi už se do toho kolotoče nejde vrátit… a výčet důvodů by mohl pokračovat.

Důležité je, že i tato situace má své řešení. Nejjednodušší samozřejmě je, pokud můžete čerpat alespoň částečně ze svých dosavadních pracovních zkušeností. Vaše pracovní historie vás vybavila velkou škálou kompetencí a většinou se mezi nimi dají najít ty, které jsou přenositelné i do nového oboru.

Druhá varianta je podívat se na své vzdělání. Je zajímavé, že pouze 43 % lidí zůstává v oboru, který vystudovali (zjistila v průzkumu z roku 2017 Profesia).  Nám se toto zjištění potvrzuje i u maminek vracejících se do práce po RD. Pokud je pracovní historie odlišná od vystudovaného oboru, znamená to, že máme znalosti a kvalifikaci, které lze v novém oboru použít. Ano, je potřeba je trochu oprášit, ale něco je vždy lepší než nic.

K oprašování zasutých znalostí a vědomostí lze využít různé kurzy, které nám pomohou si vzpomenout, ale zároveň je můžeme v životopise ukázat na předních pozicích. Zaměstnavateli tak vlastně říkáme, že to s oborem myslíme vážně, a že se i po mateřské pauze dokážeme zorientovat a pracovat na sobě.

Právě kurzy a kvalifikace nám ale mohou pomoci i v případě, že nemáme pro co sáhnout do své osobní pracovní historie či již získané kvalifikace.

Uvažujete o nějakém kurzu? I tady můžeme nabídnout pomocnou ruku v rámci projektu „Po dětech do práce“. Jednou z jeho nabízených služeb, je finanční příspěvek právě na kvalifikační kurz. Projekt se nám blíží ke svému konci, tak neváhejte a kontaktujte nás!

Nejbližší akce