Vyzkoušejte pracovní pohovor nanečisto

3/9/2015

Hand for a handshake. The conclusion of the transaction.

Oprášili jste svůj životopis, procházíte nabídky práce, ale stále se bojíte, jak zvládnete pracovní pohovor? V našem projektu máte jedinečnou šanci vyzkoušet pohovor se skutečnou personalistkou a získat tipy na vylepšení životopisu i vašeho vystupování při pohovoru.

Jak to funguje?

Ideální je začít vyhledáním pracovní pozice, o kterou byste se chtěli ucházet. Pro tuto konkrétní pracovní nabídku si připravíte životopis, průvodní/motivační dopis, případně další dokumenty. Pokud potřebujete pomoci, můžete přijít na seminář nebo se sejít s poradcem. Personalistce, se kterou spolupracujeme, pak zašlete e-mailem veškeré dokumenty (včetně inzerátu s pracovní nabídkou).

V domluveném termínu se koná asi hodinový pohovor, ve kterém se snažíme co nejvíce přiblížit reálným podmínkám při přijímacím řízení do zaměstnání. Po jeho skončení obdržíte ústní i písemnou zpětnou vazbu na svůj životopis, průvodní dopis a vystupování při pohovoru.

K čemu vám to bude dobré? Něco natrénujete a dozvíte se hodně o sobě…

Známé přísloví “těžko na cvičišti lehko na bojišti” platí i v případě pracovního pohovoru. Když si máte možnost vyzkoušet něco, čeho se bojíte, podruhé už to nebude určitě tak zlé. Navíc se můžete konečně dozvědět, proč dostáváte stále odmítavé odpovědi od potencionálních zaměstnavatelů, proč váš životopis nezaujme mezi desítkami jiných nebo proč nemůžete projít přes pracovní pohovor.

Často se ukáže, že to není kvůli nedostatku pracovních zkušeností, ale protože třeba reagujete na nevhodné pozice, máte nesrovnalosti v životopise nebo se neumíte prodat. Dobrá zpráva je, že zatímco doplnit chybějící praxi není tak jednoduché, ty ostatní okolnosti můžete zlepšit vlastní snahou a tréninkem docela brzy. Třeba díky našemu projektu.

Kdo může tuto službu využít?

Pohovor na zkoušku se zkušenou personalistkou je služba, kterou vám můžeme nabídnout v rámci projektu Kariérové a podnikatelské poradenství pro návrat na trh práce. Zapojit se můžete, pokud jste z Prahy (trvalé bydliště nebo se zde zdržujete více než 6 měsíců v roce) a patříte do jedné z těchto skupin:

  • rodiče na mateřské nebo rodičovské (+do dvou let po ukončení),
  • osoby vracející se po péči o závislého člena rodiny na trh práce,
  • rodiče samoživitelé s dětmi (do 15 let věku dítěte).

OPPA

Nejbližší akce